Podziel sie
Download - Tapety na pulpit

Niedziela, 22 stycznia 2012 – Styczeń w Rewalu

Bałtyk to raczej spokojne morze, ale czasem przejawia niszczycielską siłę. Wobec jego potęgi na nic zdają się falochrony, umocnienia brzegu i refulacja plaż. Ostatnie nieustające sztormy zabrały niedawno poszerzaną plażę w Rewalu, a na niektórych odcinkach także naruszyły wydmy. Łodzie rybackie na tutejszej przystani chyba jeszcze nigdy nie były wciągnięte tak głęboko w ląd. Spienione wody Bałtyku robią niezwykłe wrażenie, ale budzą także respekt przed potęgą żywiołu. Bałtyk każdego roku w okresie jesienno-zimowym zabiera część plaży, tej zimy zabrał jej znacznie więcej. Zapewne na wiosnę woda jak zwykle oddali się odkrywając piaszczyste plaże Wybrzeża Rewalskiego.

Dziś temperatura powietrza sięgała  4°C, niebo przeważnie zachmurzone, chwilowe przejaśnienia. Stan morza 6-7°B.

Dodaj komentarz »

Dodaj komentarz

 

komentarzy 8

 1. Krzysztof

  Pogoda sztormowa, więc plaża jest prawie pusta. Woda groźnie zalewa plażę i trochę działa przygnębiająco widok kutrów uciekających coraz wyżej przed falami, bo przecież wzburzona woda może je pokiereszować. Temperatura utrzymuje się ciągle dodatnia i nie wiem czy doczekamy się widoku skutej lodem białej plaży, jak to bywało kiedyś. Na pewno chciałbym to zobaczyć, może się uda, bo jeszcze połowa zimy przed nami. Zdjęcia piękne, oddające klimat „ciepłej” zimy.

 2. Margo

  Dobrze, że chociaż o tej porze roku nikt się nie doczepia do psów na plaży ;)

 3. Weronika

  Wiem, że mieszkam w pięknym miejscu jakim jest Rewal, ale gdy oglądam „Fotorelacje”, to za każdym razem odkrywam to piękno na nowo. Dziękuję Tomku!

 4. Ela K.

  Nie mieszkam blisko, więc z niecierpliwością czekam na każdą nową „Fotorelację”. Najczęściej bywam w Dźwirzynie… i tam jest mój malutki koniec świata… a Rewal i okolice są równie piękne… a jeszcze widziane obiektywem Tomka piękniejsze…
  PS. Ale może kiedyś przejazdem Tomku trafisz do malutkiego Dźwirzyna…? byłabym przeszczęśliwa… oczywiście z aparatem…

 5. Monika Maciej

  Bałtyk można kochać latem, gdy jest ciepły lub chłodny – bo to nasz Bałtyk…można go kochać, gdy jest wzburzony i zły, gdy pokazuje nam swoją moc, siłę, potęgę – ale to też nasz kochany Bałtyk – kochajmy to, co nasze, polskie – bo jest na prawdę piękne, zwłaszcza ukazywane w obiektywie Tomka. Nie ważne gdzie mieszkamy, jak daleko – patrząc na te wszystkie zdjęcia – jesteśmy blisko naszej polskości – naszego Bałtyku – i niech tak pozostanie….dziękuję Tomku…

 6. SASO

  fajne foty, szaro zimno i pusto jak po wojnie nuklearnej jeśli ktoś oglądał film Droga to tam było podobne morze brak tylko wraków tankowców.Jeszcze trochę i krajobraz ten wypełni się słońcem błękitem i LATEM w tym roku chyba mnie tam nie będzie 12-ty raz z rzędu to za wiele,dwa sezony przerwy i na pewno wrócę.

 7. Tomasz - Admin

  Dziękuję Wam za ciepłe komentarze pod tym chłodnym wizerunkiem Wybrzeża Gminy Rewal. Elu K, w rejonach Dźwirzyna bywam raczej rzadko, najczęściej przejazdem, ale nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam!

 8. Ela K.

  >>najczęściej przejazdem, ale nigdy nic nie wiadomo<<
  żyję nadzieją… :)
  Pozdrawiam.