Podziel sie
Download - Tapety na pulpit

Sobota, 15 czerwca 2013 – Upał nad morzem

Śmiałym krokiem zbliża się lato. Nie brakuje słońca, a temperatury zdecydowanie sprzyjają plażowaniu. Jak co roku, media informują o złej pogodzie nad morzem, ponownie pojawiają się artykuły dotyczące broni chemicznej na dnie Bałtyku i odmrażanej ryby w smażalniach. Rozpoczęła się już kolejna, coroczna kampania antyreklamowa polskiego wybrzeża. Tymczasem Ci, którzy nie ufają prognozom, kochają bezkresne, piaszczyste plaże, wiedzą, że w każdym kraju i mieście, należy znaleźć dobry lokal, w którym serwuje się pyszną i świeżą rybę lub kupują ją prosto z kutra, już dziś rozkoszują się czarującym Wybrzeżem Rewalskim. Tu Bałtyk ma najwyższy stopień czystości, nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają wykwalifikowani ratownicy, a baza noclegowa stale podnosi jakość świadczonych usług. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Od kwater oddalonych nieco od morza za 40 PLN od osoby, poprzez domy gościnne i domki letniskowe oferujące nieco wyższy standard, po luksusowe ośrodki i pensjonaty. Dziś na zdjęciach Niechorze o poranku, tuż po 9:00. O tej porze nie ma jeszcze wielu turystów, za to nie brakuje mew. Te czuwają przy przystani rybackiej na swoją część z porannego połowu, toczą boje i krzyczą. Każda z nich jest inna, nie tylko wizualnie, wystarczy im się dłużej przyjrzeć by dostrzec wyraźne różnice charakterów.

Dziś upalanie, temperatura 25°C w cieniu, niemal bezchmurnie, bezwietrznie, na morzu flauta. Zapraszamy do odkrywania uroków Wybrzeża Rewalskiego.

Pogoda nad morzem

Dodaj komentarz »

Dodaj komentarz

 

komentarzy 8

 1. Margo

  Mimo wczesnej pory nie brakuje amatorów kąpieli. Tylko pozazdrościć :)

 2. Semi

  Przepiękne zdjęcia.

 3. Lukasz

  Milo ogladac kolejne zdjecia z Niechorza. Kilka dni temu zarezerwowalem juz pokoj, wlasnie w Niechorzu. Od lat ten sam osrodek :-) Co do opisu dzisiejszej fotorelacji – chyba jednak troche na wyrost. To prawda, ze niektore media lubia zerowac na taniej sensacji (skazona woda / ryby z Jarocina), ale bazuje ona na malym wycinku rzeczywistosci, ktora jest nam podawana w reportazu (oczywiscie popieram – powinny byc przedstawione wowczas tez inne strony rzeczywistosci). Pogoda – nawet w zlowieszczym tvn24 jest chyba pokazywana kamera z Niechorza, wiec oszukac nie jest tak latwo ;-)

 4. Piotrek

  Zdjecia super ,chociaż mam małe ale czy sa one robione „okiem ” Tomka ,ponieważ mewy zajeły pierwszy plan zamiast pieknie opalonych osób ,płci żeńskiej.

 5. Tomasz - Admin

  Piotrek, a może właśnie zdiagnozowałeś u mnie ptasią grypę? ;)

  Lukasz, media zdecydowanie bazują na małym wycinku rzeczywistości. Mogę tylko przypuszczać, że prognozom pogody na nasz rejon, w skali roku przyglądasz się sporadycznie, szczególnie wtedy gdy dotyczą czasu Twojego urlopu. My prognozy na nasz region oglądamy codziennie i codziennie je weryfikujemy. Wierz mi, że opis nie jest na wyrost. Weryfikować prognozę oczywiście można samemu na kamerkach online – ale to zrobisz na bieżąco, nie z wyprzedzeniem. Choć i widok z kamery na błękitne niebo usłane kilkoma obłokami, w słowach dziennikarzy potrafi zwiastować deszcz. Szczególnie jest to dotkliwe w okresie wiosny i lata, gdy sponsorami prognoz pogody często są biura turystyki zagranicznej. Zupełnie niedawno, podczas prognoz pogody nadawanych z Chorwacji, niebo zasnute chmurami nad Panią Pogodynką przynosi ulgę od upałów. Zestawia się to z odpowiednim komentarzem dotyczącym wypoczynku nad Bałtykiem i skutek „kampanii reklamowej” biura turystyki zagranicznej gwarantowany. Polacy śledzą prognozy pogody dotyczące ich urlopów. Niewielu chce sprawdzać na własnej skórze czy prognozowane opady ominą miejsce jego wypoczynku. Innym problemem jest regularne uogólnianie hasła „nad morzem” do regionu Trójmiasta, podczas gdy polskie plaże położone są na szerokości blisko 500 km, a linia brzegu ma 775 km.

  Lukasz, poruszony tutaj problem, osiem lat temu, był genezą powstania Fotorelacji Pogodowej. Proceder nieustannie trwa.

  Cieszę się, że należysz do grona osób, które regularnie odwiedzają Wybrzeże Rewalskie i które nie dają się zwieść mediom. Udanego wypoczynku!

 6. Mariola

  Ileż uroku ma ten zakątek WR, szczególnie o tej porze, kolorowych dni i długich wieczorów. A ptaszyska wodne są urocze.

 7. Monika Maciej

  Jeszcze troszkę….i takimi widokami będziemy się radować osobiście:) Tomku? mamy nadzieję, że „do zobaczenia”? pozdrawiamy serdecznie!!!

 8. Ela K.

  trochę już pooglądałam podobnych widoków… ale… jak zawsze za mało… za krótko…
  tylko zdjęcia pozostały…:)
  pozdrawiam :)
  Ela K.