Podziel sie
Download - Tapety na pulpit

Piątek, 26 lipca 2016 – Morze parasoli

Falę nieustających upałów doskonale odzwierciedla ilość parasoli przeciwsłonecznych na plażach Wybrzeża Rewalskiego. Tylko nowoprzybyli wczasowicze odpoczywają na otwartym słońcu, chcąc kolorem skóry dogonić sąsiadów skrywających się w cieniu. Większość wygrzewa się z rozwagą. Gorące powietrze i ciepła woda w Bałtyku zachęcają do kąpieli. Na wybrzeżu szczyt sezonu. Można tu spotkać turystów z całego kraju i ze świata. Wybrzeże Rewalskie to także miejsce rodzinnych spotkań. Gdy w ciągu roku dzielą odległości najlepiej spotkać się na wczasach :) Plaża tętni życiem i mieni się kolorami lata. W ciągu dnia ulice nieco opustoszałe, wypełniają się powoli dopiero po południu i wieczorem ożywają w pełni, porywając rytmami gorącego lata. Dziś temperatura wahała się od 25 do 27°C w cieniu, temperatura wody w Bałtyku 21°C. Bezwietrznie, minimalne zachmurzenie.

Dodaj komentarz »

Dodaj komentarz

 

komentarzy 10

 1. Medyk

  Szczęśliwi Ci co wypoczywają nad morzem … Tomku jak zwykle super fotki !

 2. Andy

  Boże, co za koszmarny ścisk… Rewal jest jednak dużo fajniejszy pod koniec września.

 3. Tomasz - Admin

  Dzięki Medyk. Andy, dużo osób lubi ten ścisk, choć ja gdy plażuję, także wolę puste plaże. To jednak nie problem – wystarczy udać się na skraj miejscowości, albo pomiędzy miejscowościami (to niewielkie odległości) i mamy plażę niemal bezludną.

 4. Andy

  Tomasz – na to liczyłem, bo będziemy tam już we środę wieczór. :) Znamy Rewal, ale nigdy nie byliśmy lip-sie i Twoje zdjęcia lekko nadwyrężyły moją nadzieję, że kosztem spaceru w stronę Trzęsacza albo Pobierowa da się znaleźć coś mniej zapchanego.

  W ogóle fajnie, że znalazłem tą stronę, znamy Twoje zdjęcia m.in. z rewalskiego Sabata, bo miłośnikami wybrzeża rewalskiego jesteśmy od paru lat. Podoba mi się jak przedstawiasz to morze.

 5. Tomasz - Admin

  Andy, te zdjęcia robione były na plaży w samym centrum Pobierowa. W centrum Rewala, gdzie ośrodków wczasowych jest najwięcej, na plaży jest podobnie. To normalne dla popularnych nadmorskich miejscowości w okresie szczytu lata. Gdy szukasz ciszy i spokoju, to w Gminie Rewal polecam Pustkowo, Pogorzelicę, ale także pozostałe miejscowości, pod warunkiem, że zamieszkasz z dala od centrum. Gdy jednak chcesz korzystać z uroków tętniącego życiem centrum, a mieć spokój na plaży, to pokonywanie niewielkich odległości będzie nieodzowne – albo na plażę, albo do centrum :) Nie ma tu złotego środka. Osobiście na Wybrzeżu Rewalskim najbardziej lubię plaże na skraju gminy – w Pobierowie w stronę Łukęcina i tą w Pogorzelicy w stronę Mrzeżyna – mało ludzi i bajeczne widoki.

  Miło mi, że trafiłeś na Fotorelację Pogodową :) Dziękuję także za przychylny komentarz.

  Bezpiecznej drogi nad morze i wspaniałego wypoczynku!

 6. Andy

  Dzięki za wskazówki gdzie są fajne plaże z mniejszą liczbą parasoli. Tamże się udamy. :) A na fotorelację zajrzymy jeszcze nie raz dla samych zdjęć.

  ps. http://goo.gl/Uph6ti

 7. Tomasz - Admin

  Złoto Bałtyku – piękne!

 8. Andy

  Oczywiście z Rewala. Dzięki za pochwałę od Mistrza.

 9. Piotrek

  Super widoki ,kolorowo ,wesoło i zajefajnie zdjecia zdjęcia ,szkoda tylko ze na nasze wybrzeze nie przyjezdzaja rosjanki bo One sa miłośniczkami stringów.

 10. Mariola

  Jakże pięknie, pstro i kolorowo. Lubię takie tłumy na plażach. Przynajmniej nie czuję spóźnienia.