Podziel sie
Download - Tapety na pulpit

Sobota, 23 października – Fotorelacja Pogodowa

Wyjątkowo ciepła sobota na Wybrzeżu Rewalskim! 12°C w cieniu, piękne błękitne niebo, lekka morska bryza to idealne warunki do spacerów i uprawiania sportu.  A Gmina Rewal stoi sportem! Mamy wiele boisk i stadionów, korty tenisowe, trasy rowerowe i skate parki. Mamy też byłą jednostkę wojskową w Pobierowie, która choć jeszcze zamknięta dla turystów, to stanowić będzie niebywały obiekt do zwiedzania. Bunkry, okopy i platforma do wyrzutni rakiet robią wrażenie i działają na wyobraźnię. Dziś na zdjęciach Pobierowo, Trzęsacz, Rewal i Niechorze. Dziękuję bardzo chłopakom ze Skate Parku w Rewalu za fajną współpracę – Konradowi, Damianowi, Karolowi i całej reszcie których imion niestety nie pamiętam !

Skate Park w Rewalu

Teren jednostki wojskowej o powierzchni 30ha Gmina Rewal kupiła w 2004 roku i tylko raz z okazji dnia Wojska Polskiego w 2006 roku obiekt został otwarty dla zwiedzających. Obecnie na terenach koszarowych jednostki znajdują się magazyny kilku lokalnych firm, a teren zmilitaryzowany jest zamknięty. Na teren jednostki można dostać się wyłącznie za zgodą Wójta Gminy Rewal. Miejmy jednak nadzieję, że niebawem to się zmieni, a tereny te zostaną oficjalnie otwarte do zwiedzania.

Dodaj komentarz »

komentarzy 9

 1. Krzysztof

  Pokazane zdjęcia pokazują piękne zakątki w słonecznej pogodzie. Oprócz wspaniałych i znanych miejsc widzimy niebywałe popisy akrobatyczne na rowerach i deskorolkach oraz niedostępne i tajemnicze obiekty wojskowe w Pobierowie. Jestem szczególnie wdzięczny za zdjęcia z Niechorza i Trzęsacza, no i za zdjęcie torów kolejki. Super.

 2. Margo

  Tomku, rowerowe Mistrzostwo Świata!!!! Pozdrowienia dla Konrada, Damiana, Karola i całej reszty ;););)

 3. maciej

  Musiał już chyba upłynąć kawał czasu od dnia,gdy jednostkę opuścił ostatni żołnierz.Myślę że dla władz,byłby to niezły kąsek do zarabiania kasy.Wystarczy pomyśleć,a kasiorka sama popłynie szerokim strumieniem:):):)

 4. Iwona

  Najbardziej zachwycają mnie ruiny w Trzęsaczu, ale i zdjęcia terenu po jednostce wojskowej są bardzo ciekawe. Szczególnie interesuje mnie ta woda. Czy to jakiś staw czy jezioro? Zdjęcia sportowe też są super!

 5. Tomasz

  Margo, pozdrowienia zostały odczytane przez samych zainteresowanych :) Maciej, myślę że władze mają już jakiś plan co do jednostki i z pewnością z korzyścią finansową dla Gminy Rewal. Mam jednak nadzieję, że będzie to plan, który pozwoli zachować las i całą zieleń tego wielkiego terenu. Iwona, jak mnie poinformowano jest to staw kiedyś wykopany przez wojsko w bliżej nieznanym celu – dziś można z powodzeniem złowić tam szczupaka.

 6. Margo

  W takim razie jeszcze raz pozdrawiam ;), a z Twojej strony Tomku, liczę na więcej takich ujęć :)

 7. Tomek

  Służyłem w tej jednostce wojskowej w latach 2000/2001 Łezka w oku się kręci jak widzę tak zniszczone budynki a tak nie dawno tętnilo tam życie :(

 8. Tomasz - Admin

  Tomek, jest taka opcja, że jednostka za jakiś czas zostanie zagospodarowana na nowo i otwarta do zwiedzania. To spore i kosztowne przedsięwzięcie wymagające zakupu pojazdów, dział i innych wojskowych gadżetów, które za czasów działania jednostki były tam na stanie. Urząd Gminy Rewal bierze tą opcję pod uwagę – czas zweryfikuje co z tego będzie. Ilu wojskowych stacjonowało w Pobierowie w czasach Twojej służby?

 9. maciej

  Byłoby to kolejne miejsce godne zwiedzania.Niestety moja jednostka jest w stanie ruiny.Miałem okazję ją zwiedzić w zeszłym roku.Szkoda, ale na teren lotniska mnie nie wpuszczono.