Podziel sie
Download - Tapety na pulpit

Sobota, 30 października – Fotorelacja Pogodowa

Zaczął się piękny weekend na Wybrzeżu Rewalskim! Idealnie błękitne niebo, temperatura 14°C w cieniu, lekki wiatr.  Na zdjęciach dziś między innymi Karnice, które od morza oddalone są o 3 kilometry. Można tu dotrzeć na rowerze jadąc niebieskim szlakiem turystycznym „Pobrzeża Rewalskiego”. Znajduje się tu kościół parafialny pw. św. Stanisława Kostki z XV wieku, przebudowany w stylu barokowym w XVIII wieku, ponownie regotyzowany z początkiem XIX w.  Natomiast Trzęsacz to nie tylko ruiny i zabytkowy kościół, ale także wart zobaczenia zespół pałacowo-parkowy z XIX wieku z przepięknym drzewostanem. W Rewalu w dniu wczorajszym odbyło się oficjalne odsłonięcie ławeczki Romea i Julii na Alei Zakochanych (ul. Klifowa). W następnych latach na alei mają przybywać ławeczki ze słynnymi parami.

Rokitnik Zwyczajny - Rewal

Dodaj komentarz »

komentarzy 6

 1. Margo

  Tomku, uwielbiam jak fotografujesz zwierzęta. Ta wiewiórka jest cudna :) Z tymi ławeczkami zakochanych par, to świetny pomysł i ten klomb w kształcie serca…. :):):)

 2. magma

  Piękna pogoda :) I przepiękne zdjęcia!
  Mi się bardzo podobają fotografie sportowe, pełne dynamiki, super. No i wiewiórka :) Aleja Zakochanych z pewnością stanie się sporą atrakcją WR.

 3. Janusz

  Witam znajomych i nieznajomych a w szczególności miłego gospodarza tej stronki .
  Tomku zgodnie z obietnicą jestem , co prawda trochę spóżniony za co przepraszam ale nieraz tak wychodzi . Oczywiście przejrzałem wszystkie fotorelacje i moja kolekcja na pewno pokaznie się wzbogaci . Nie będę komplementował zdjęć bo dobrze wiesz co o nich sądzę . Pokazujesz że WR to nie tylko morze i plaża ale też zabytki , infrastruktura ,przyroda oraz inne ciekawostki i atrakcje związane z tym najpiękniejszym zakątkiem naszego kraju . Zaciekawiła mnie fotorelacja o opuszczonych obiektach wojskowych i może to niewątpliwie stać się kolejną atrakcją WR . Mam pytanie , kiedy powstała alejka zakochanych bo jakoś umknęło to mi podczas tegorocznego pobytu . oczywiście czekam z niecierpliwością na kolejne fotorelacje.

 4. Piotrek

  obiektywnie to przyznaję 7/10 .
  Morza nie widac :( ,a siedem tylko dlatego zeby Tomek za bardzo nie obrósł w piórka i spoczął na laurach .

 5. Tomasz

  Dziękuję Wam za miłe słowa :) Janusz, witaj! Aleja Zakochanych zdaje się, że powstała w dniu odsłonięcia pierwszej ławeczki czyli 29.10.2010. Piotrek, morze nie zawsze widać, bo Wybrzeże Rewalskie to nie tylko morze, na co sami Fotorelacjusze zwrócili uwagę jakiś czas temu – prosząc o więcej zdjęć z samych miejscowości. W piórka nie obrastam i jutro znowu biorę się do dzieła :)

 6. Krzysztof

  Kolejne wspaniałości i nieznane zakątki. Wreszcie dobił Janusz, z czego się cieszymy.