Podziel sie
Download - Tapety na pulpit

Wtorek, 22 lutego 2011 – Pogorzelica i Niechorze

Mroźny i słoneczny wtorek. Temperatura w ciągu dnia wahała się pomiędzy -6°C a -8°C, wieczorem -11°C. Niemal bezchmurne niebo, stan morza 0-1°B. Silny mróz ponownie odmienił krajobraz naszego wybrzeża – brzeg skuty lodem, falochrony przyodziane w białe kubraczki, po morzu pływają pojedyncze kry, a linia horyzontu rysuje się zmarzniętą bielą. Są takie miejsca na Wybrzeżu Rewalskim gdzie kolej wąskotorowa już dawno nie dojeżdża, gdzie trafia niewielu  turystów, gdzie teren jakby bardziej dziki. Miejsca, w których zapach lasu miesza się z rześką bryzą, gdzie nawet latem jest spokojnie i chicho… Na zdjęciach Niechorze i Pogorzelica.

Niechorze i Pogorzelica - Luty 2011

Dodaj komentarz »

komentarzy 10

 1. Szymon

  Ooo!, pięknie, fantastyczne zdjęcia!.Patrzę i niemal czuję mróz jaki tam jest. To wielka frajda patrzeć na nadmorski krajobraz uchwycony zaledwie przed paroma godzinami.Panie Tomaszu, oby chciało się Panu nadal to robić. Jestem uzależniony od WR i tych pięknych zdjęć. Chciałbym już tam być. Widziałem parę fajnych miejsc na świecie, ale nasze wybrzeże jest po prostu piękne, wg mnie najpiękniejsze plaże na WR to Pobierowo i Pogorzelica razem z ich sosnowymi lasami.Pozdrawiam wszystkich.

 2. Krzysztof

  Bajkowe, niecodzienne fantazje lodowe. Coś pięknego.

 3. Izabella

  Tomku, jestem zauroczona zdjęciami. Zresztą jak zawsze.
  Zimą morza nie widziałam nigdy…Dzięki ,że dajesz mi możliwość doświadczyć tego chłodu i surowości, ale i piękna i subtelności.

 4. Medyk

  Naprawdę rewelacja. Tomek przeszedłeś samego siebie ! Zawsze mówiłem, że z Twoich zdjęć byłyby super obrazy na ścianę. Coś wspaniałego!

 5. Margo

  Nie sądziłam że Bałtyk zaskoczy nas takimi arktycznymi krajobrazami jeszcze w tym roku.Tomku,las jak zwykle bajeczny :)

 6. nika

  A powiedzcie..co zrobić, żeby kobieta (36 lat, całkiem wolna-panna, bez zobowiązań rodzinnych) z centrum kraju, zamieszkała nad morzem? Tak na stałe..Ma ktoś jakiś realny pomysł? Dzięki z góry za wszelkie sugestie.. Pozdrawiam komentujących i oczywiście Wspaniałego Autora Fotorelacji. Zdjęcia są przecudowne

 7. Medyk

  nika, moja znajoma znalazła męża poprzez Onet/ Sympatia- i jest zadowolona :) Tylko kawaler aby był z okolic Rewala :)

 8. Krzysztof

  Podany przez Medyka sposób to na pewno szybka ścieżka, choć nieco ryzykowna. A zachowując status singla i mając ewentualnie mieszkanie na zamianę to najtrudniej jest chyba znaleźć tam nad morzem odpowiednią dla siebie i nieźle płatną pracę. Chyba że ma się tak zwany wolny zawód.

 9. nika

  hmm..a są jeszcze wolni mężczyźni w okolicach Rewala? Bo nie ukrywam, że właśnie w te rejony mnie bardzo „ciągnie”. A co do pracy – nie mam wygórowanych ambicji..pomimo inż.inf. przed nazwiskiem ;-)

 10. rem

  Spędziłem w ubiegłym roku w Pogorzelicy w lipcu 3 tygodnie, przy ul. Wojska Polskiego.
  Nie było wcale „spokojnie i cicho”. W porównaniu do bardziej „chodliwych” miejscowości pewnie lepiej, ale nie tego pragnę na wakacjach.